Spotkania z naszymi autorami – 16 kwietnia 2024

16 kwietnia o godzinie 18:00 odbędą się niezależnie dwa spotkania z naszymi autorkami! W Zagłębiowskiej Mediatece (Sosnowiec, ul. Kościelna 11) będziecie mogli posłuchać Marty Ryczko, z którą o jej debiucie książkowym, czyli kryminale zatytułowanym "Szantażystka", będzie rozmawiała Klaudia Pluta. Natomiast w Bibliotece Centralnej w Gliwicach przy ulicy Kościuszki 17 odbędzie się spotkanie z Anną Kańtoch, Anną Hrycyszyn i Piotrem W. Cholewą, a jego głównym tematem będą "Sprzedawcy marzeń", czyli nasze najmłodsze dziecko. Wstęp na obydwa wydarzenia jest wolny.
Czytaj dalej Spotkania z naszymi autorami – 16 kwietnia 2024

Śląskie Dni Fantastyki 2024

Już w przyszły weekend w Chorzowie odbędą się Śląskie Dni Fantastyki. Wśród zaproszonych gości znajdą się miedzy innymi Anna Kańtoch i Anna Hrycyszyn z naszej sekcji. Ponadto będzie można spotkać i posłuchać Pawła Majkę, Łukasza Kucharczyka, Dominikę Skoczeń, Roberta M. Wegnera, Istvana Vizvarego, Radka Raka i Marka Jeziorskiego. Zaproszeni goście wezmą udział w licznych panelach, poprowadzą prelekcje i z całą pewnością dadzą się zagadnąć w kuluarach.
Czytaj dalej Śląskie Dni Fantastyki 2024

Logrus na Polconie 2019

W czwartek 8 sierpnia zaczyna się Polcon. Najważniejszy konwent fantastyczny roku. Podczas jego trwania odbędzie się premiera tegorocznej antologii sekcyjnej "Ścieżki wyobraźni: Rozstaje" (piątek, godz. 14:00), a także będzie miało miejsce głosowanie na najlepszą powieść i najlepsze opowiadanie 2018 roku. Aż pięć tekstów nominowanych w tym roku do nagrody im. Janusza A. Zajdla jest autorstwa Logrusowiczów. W tym wpisie znajdziecie rozpiskę naszych punktów programu.
Czytaj dalej Logrus na Polconie 2019

Warszawskie Targi Książki

W ten weekend na Stadionie Narodowym w Warszawie odbędą się doroczne Targi Książki. Już po raz drugi fantastyka dostała tam swoje specjalne miejsce, a jeśli fantastyka to, oczywiście, także my. Przedstawiamy plan paneli, w których wezmą udział członkowie naszej sekcji. Sobota 13:00Fantastyka Militarna – Cezary Zbierzchowski, Robert Wegner, Michał CholewaCzy to fantasy, czy science fiction – fantastyka skupiona na armii, wojnie, taktykach militarnych to znaczący nurt literacki. Jakie wyzwania stawia przed autorami? Co w nim najbardziej interesuje czytelników? 16:00Panel Zajdlowski –  Robert Wegner, Martyna Raduchowska, Maciek Kaźmierczak, Marta Kisiel, Krystyna ChodorowskaSpotkanie z Autorami nominowanymi do nagrody Im Janusza A. Zajdla 18:00Dlaczego kochamy się bać –  Aleksandra Radlak, Katarzyna Rupiewicz, Marcin Podlewski, Marco KubiśGroza i horror są bardzo obecne w popkulturze, nie tylko w literaturze ale i filmie, grach czy muzyce. Dlaczego tak bardzo lubimy czytać, oglądać i słuchać coś, co z założenia nie jest miłe, ma wywoływać negatywne emocje, straszyć…

Czytaj dalej Warszawskie Targi Książki