O sekcji

Sekcja literacka Śląskiego Klubu Fantastyki, w obecnym kształcie działa od 2005 roku z inicjatywy Anny Kańtoch oraz Małgorzaty Pudlik.

Składa się przede wszystkim z pasjonatów, którzy kochają nie tylko pisanie, ale także rozmowy o literaturze. Spotykamy się raz na miesiąc w klubie i dyskutujemy o naszych tekstach. W rozmowie każdy autor ma szansę usłyszeć od reszty członków, jakie są mocne i słabe strony napisanego tekstu, co się podoba, co nie, zawsze z uzasadnieniem. Taka forma pracy umożliwia ciągłe doskonalenie warsztatu pisarskiego i przynosi autorom sekcji coraz więcej sukcesów w postaci kolejnych debiutów, nagród czy wyróżnień.

Przez szereg lat wydawaliśmy kwartalnik literacki pod tytułem „Nieoficjalny Obiekt Literacki”, dzięki któremu pozostali członkowie klubu oraz inni zainteresowani mogli zapoznawać się z naszą twórczością.

W pracy sekcji można uczestniczyć zarówno na spotkaniach, jak i poprzez Internet, gdyż od 2007 roku członkowie sekcji korzystają z własnego forum, na którym także omawia się teksty oraz prowadzi różne, nie tylko literackie dyskusje.

Do współpracy zapraszamy wszystkich miłośników pisania, niezależnie od wieku czy doświadczenia w tworzeniu.

Jeśli jesteś zainteresowany, napisz do nas (adres mailowy znajdziesz w zakładce „Kontakt”).

 

Przewodnicząca Sekcji: Anna Hrycyszyn

Chcesz dołączyć do Logrusa?

Przyjdź na spotkanie, znajdź nasze stoisko na konwentach lub targach i zagadaj. Zajrzyj również do często zadawanych pytań, aby przeczytać kiedy odbywają się spotkania sekcji, jak wyglądają, czego się po nich spodziewać.

Do zobaczenia!