Polityka prywatności

Niniejsza strona zawiera informacje niezbędne w celu spełnienia obowiązków wynikających z przepisów prawa, a w szczególności z Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE („RODO”), zwanej dalej „RODO”.

Administratorem danych jest Sekcja Literacka Logrus, która celem zapewnienia właściwego funkcjonowania strony przechowuje następujące dane:

  • nazwa użytkownika (login) – w przypadku dobrowolnego podania w formularzu kontaktowym lub formularzu komentowania artykułów;
  • adres email – w przypadku dobrowolnego podania w formularzu kontaktowym lub formularzu komentowania artykułów;
  • adres IP – patrz zapis dotyczący logów serwera.

Strona wykorzystuje pliki cookies przechowywane na komputerze odwiedzającego w celu usprawnienia przeglądania jej. A także pliki cookies stron trzecich wykorzystywane do celów statystycznych, nie pozwalających na dokładną identyfikację konkretnego użytkownika, takich jak ilość odwiedzin na stronie, typowanie najpopularniejszych artykułów, etc. wynikający z wykorzystania modułów dostarczonych przez strony trzecie – Automattic, czy, wy przypadku umieszczania treści bezpośrednio z innych serwisów – Youtube, Vimeo.

Kontakt e-mailowy

Wysyłając wiadomość przez formularz kontaktowy lub bezpośrednio na podany na stronie adres e-mail wyrażasz zgodę na przetwarzanie twojego adresu e-mail oraz danych osobowych zamieszczonych w wiadomości, w zakresie niezbędnym do udzielenia odpowiedzi.

Logi serwera

Korzystanie z wyszukiwarki oznacza przesyłanie zapytań do serwera, na którym funkcjonuje strona. Każde zapytanie skierowane do serwera zapisywane jest w logach serwera. Logi obejmują m.in. adres IP, datę i czas serwera, informacje o przeglądarce internetowej i systemie operacyjnym. Logi zapisywane i przechowywane są na serwerze. Dane zapisane w logach serwera nie są kojarzone z konkretnymi osobami korzystającymi ze serwisu i nie są wykorzystywane przez nas w celu identyfikacji użytkowników. Logi serwera stanowią wyłącznie materiał pomocniczy służący do administrowania serwisem, a ich zawartość nie jest ujawniana nikomu poza osobami uprawnionymi do administrowania serwerem.