Śląskie Targi Książki

W dniach 30 września – 2 października „Logrus” urzędował na stoisku Śląskiego Klubu Fantastyki na II Śląskich Targach Książki, które odbywały się w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach. Rozprowadzaliśmy ulotki klubowe, pożegnalnego NOLa, a także prezentowaliśmy własnym sumptem przygotowywane wydawnictwa – Sekcji Tolkienowskiej i naszej. Chętni mogli się zaopatrzyć w „Smoka urojonego”, „Śląskie fantazje”, czy w jubileuszowe, pełnookładkowe, wydanie Nieoficjalnego Obiektu Literackiego. Przede wszystkim jednak mogli z nami porozmawiać i poczuć się zaproszonymi do bliższego kontaktu z Klubem i oczywiście z Sekcją.

Wśród zatrzymujących się przy nas gości i odwiedzających znalazł się między innymi profesor Jerzy Bralczyk, z którym przedyskutowaliśmy kwestię zasobu słów walijskich górników oraz sposobu ich artykułowania, pozostającego tajemnicą zarówno dla nas, jak i dla profesora. Z kolei krótka wizyta Romualda Pawlaka zaowocowała przemyśleniami na temat przyszłego projektu plenerowego.

W ramach prezentacji działań sekcyjnych usadowiona na tyłach stoiska Ania Kańtoch (Anneke) prezentowała pisanie książki na żywo, a w sobotę o godzinie 16:30 wraz z Kasią Rupiewicz (Dama Kier), Anią Hrycyszyn (Siemomysła) i nieocenionym Marcinem „Gadułą” Pawełczykiem (Martin) wzięła udział w panelu prowadzonym przez Martę Markowską mającym przybliżyć korzyści uczestnictwa w spotkaniach Sekcji wszystkim aspirującym pisarzom.

Dodatkowo także w sobotę w pubie „Królestwo” Sekcja prezentowała się na wieczorze PechaKucha, zorganizowanym z udziałem Biblioteki Miejskiej w Katowicach. Tym razem głos zabrała Magdalena Grajcar (Serathe), w brawurowy sposób przekazując zgromadzonej publiczności podstawowe fakty na temat naszej działalności.