FAQ

Chcę kupić papierowe wydanie którejś z antologii z cyklu Ścieżki Wyobraźni, jak mogę to zrobić?

Jeśli jesteś zainteresowana/ny nabyciem papierowego wydania którejś z sekcyjnych antologii, napisz do nas na [email protected].
Ceny poszczególnych tomów to:

Sprzedawcy marzeń
Wydanie papierowe, twarda oprawa: 50zł
– wysyłkowo pisząc do nas na  [email protected]. – więcej informacji w FAQ
– w siedzibie Śląskiego Klubu Fantastyki we wtorki między 17-20
– w księgarni Bookiestra (plac Wojciecha Kilara 1, 40-201 Katowice)
– w Centrum Zimbardo (plac Wyzwolenia 5, 40-423 Katowice)

Wydanie elektroniczne: 25 zł (dostępne w sklepie Wydawnictwa Almaz)

Seria: Ścieżki wyobraźni

Zabawa w Boga” – 20zł,
Skafander i melonik” – 20zł,
Rozstaje” – 20zł
Inkszy welt” – 20zł
Sztuka przegrywania” – 25zł
Niewidoczne” – 30zł

Plus koszty przesyłki. Przesyłka odbywa się za pośrednictwem InPostu.
W okresie świąteczno-noworocznym nie wysyłamy książek.
Możesz również poszukać nas na konwentach.


Kiedy odbywają się spotkania sekcji literackiej?

Raz na miesiąc (wyjątek to wakacje, wtedy mamy spotkanie łączone, lipcowo-sierpniowe), we wtorek lub w sobotę. Terminy ustalamy z miesięcznym wyprzedzeniem – informacji można szukać na stronie głównej albo na naszym Facebooku.


O której godzinie zaczynają się spotkania?

We wtorki zazwyczaj o 17:00, czasem o 16:30 (jeśli gościem sekcji jest zaproszony autor). W soboty bywa różnie.


Gdzie odbywają się spotkania sekcji?

We wtorki w klubie (mapka), w sobotę różnie: czasem też w klubie, a czasem w kluboczajowni Teoria przy ul. Dworcowej 13 (mapka).


Jak długo trwają spotkania?

Około trzech godzin. Oczywiście nie trzeba zostawać aż do końca. Jeśli wkleiłeś na sekcję swój tekst, a musisz wyjść szybciej – powiedz o tym prowadzącemu przed rozpoczęciem spotkania. Wtedy Twój tekst omówimy wcześniej.


Jak wygląda spotkanie sekcji?

Zwyczajnie. Zbieramy się i omawiamy po kolei teksty, mówimy, co nam się w nich podobało, a co nie, co można poprawić itp. (nie trzeba się odzywać, jeśli ktoś nie ma ochoty). Warto też wspomnieć, że sekcja to nie warsztaty, nie ma u nas podziału na „nauczycieli” i „uczniów”, tylko po koleżeńsku dzielimy się opiniami. I każdy z nas niezależnie od wieku czy literackiego dorobku ma równy głos. Ach, i jemy też ciasteczka, to ważny element spotkania.


Skąd bierzemy omawiane teksty?

Z forum (link w zakładkach na górze strony), gdzie wcześniej wklejają je autorzy. Teksty wklejamy w temacie na dany miesiąc – łatwo go rozpoznać, bo to ten na samej górze, w dziale „Teksty na sekcję + aktualny rok”.


Czy każdy może wkleić tekst do omówienia na sekcyjnym spotkaniu?

Każdy, kto jest zarejestrowanym członkiem forum – z różnych powodów forum jest ukryte.


Jak się zarejestrować?

To proste, rejestrujesz się tak, jak na zwyczajnym forum, dostajesz maila z prośbą o przedstawienie się (kim jesteś, skąd wiesz o sekcji itp.), odpowiadasz na niego, a administrator/ka potwierdza Twoją kandydaturę. I bez obaw, jeszcze nikomu nie odmówiliśmy, chcemy tylko wstępnie wiedzieć, z kim mamy do czynienia. 😉


Co może być „tekstem do omówienia na sekcji”?

Oczywiście opowiadanie, ale też fragment większej całości, np. powieści. Z oczywistych względów lepiej, żeby to był początek, a nie końcówka czy wyrwany z kontekstu środek… Choć dłuższą scenkę też przyjmiemy.


Czy na sekcji omawia się tylko fantastykę?

Nie. Większość naszej twórczości to rzeczywiście fantastyka, ale jesteśmy otwarci także na inne gatunki.


Czy przeznaczone do omawiania teksty mają limit znaków?

Nie. Teoretycznie może wkleić nawet całą powieść, warto jednak pamiętać, że im dłuższy tekst, tym mniejsza szansa, że ludzie go przeczytają. Dlatego powieści/bardzo długie opowiadania lepiej podzielić i wrzucać fragmentami przez kilka miesięcy.


A czy istnieje limit tekstów do omówienia w jednym miesiącu?

Tak. Limit to siedem tekstów na spotkanie „zwyczajne” i sześć, kiedy naszym gościem jest zaproszony autor. Wieloletnie doświadczenie pokazało, że więcej po prostu nie jesteśmy w stanie omówić.


O co chodzi z tematami sekcyjnych spotkań? Czy trzeba pisać „na temat”?

O nic nie chodzi, to tylko taka sekcyjna tradycja. Nie trzeba pisać na temat, choć można. 😉


Czy można przyjść na sekcję bez własnego tekstu?

Oczywiście, że tak, można przyjść nawet bez wcześniejszej rejestracji na forum – choć grozi to nudzeniem się w czasie spotkania (bo nie będziesz wiedział, o czym mówimy). Jeśli więc planujesz zostać z nami przez całe trzy godziny, zarejestruj się wcześniej na forum i poczytaj sobie teksty na dany miesiąc. Nie trzeba czytać wszystkiego, jeśli masz mało czasu możesz ograniczyć się do najkrótszych.


Czym się różni zwyczajna sekcja od „spotkania z autorem”?

Mniej więcej raz na kwartał staramy się zaprosić do nas autora „z zewnątrz” – taka osoba dostaje wcześniej sekcyjne teksty i omawia je tak, jak każdy uczestnik, udzielając przy okazji rad i wskazując błędy. Na takich zasadach gościli u nas m.in. Krzysztof Piskorski, Jakub Ćwiek czy Robert Wegner. Jest to więc dla początkujących autorów okazja, żeby uczyć się od najlepszych. Ponadto każdą taką sekcję zaczynamy od minispotkania autorskiego, czyli luźnej rozmowy, podczas której można podpytać pisarza o różne wydawnicze sprawy, czy zdobyć autograf na książce.


A co jeśli mieszkam daleko i nie mogę przyjeżdżać na spotkania sekcyjne? Czy też mogę być członkiem sekcji?

Możesz, w takim przypadku będziesz po prostu udzielał się głównie na forum – a jeśli kiedyś znajdziesz czas, żeby do nas wpaść, będzie nam bardzo miło. Testujemy też dla takich osób możliwość uczestniczenia w spotkaniach przez skype’a.


Polityka prywatności www

Możesz znaleźć ją tutaj.